_

Fen Lisesi

_

MY Kolej’de öğrencilerin araştıran, sorgulayan ve öğrenmede aktif rol üstlenebilen bireyler yetiştirmek amaçlanmaktadır. Öğretmenlerimiz öğrencilerimize yaşamlarında keşfetmeyi, sorgulamayı öğretmeyi amaçlamaktadır. Okul hayatlarında aktif olarak grup çalışmaları ve projeler hazırlamaya teşvik edilerek kendilerine olan güvenlerini yerine getirmelerini sağlanmaktadır. Öğrencilerimizin bireysel olarak ulusal ve uluslararası programlarda çalışmalar hazırlamaları ve bu çalışmaları öğretmenler ve öğrenci arkadaşları karşısında ortaya çıkan çalışmayı sunmaları sağlanır. 9 ve 10. Sınıflarda yoğun bir şekilde aktarılan temel bilgiler, 11 ve 12. Sınıflarda ölçme ve değerlendirme tekniklerinin geliştirilmesi ile desteklenmektedir. Donanımlı laboratuvarlar, etüt çalışmaları ve bilgisayar destekli eğitimimiz ile öğrencilerimiz ulaşmak istedikleri hedefe taşınırlar. Alanlarında yetkin, uzman personelimizin çalıştığı Program Geliştirme, Ölçme ve Değerlendirme, Bilgi-İşlem, Rehberlik Servisi gibi modern yaklaşımların belirlediği eğitim destek birimlerine sahip olan lisemizde, İngilizcenin yanı sıra Almancayı’ da ikinci bir yabancı dil olarak bütüncül yöntem ile öğretilmektedir.

Bilgi Talep Formu

Eğitim programları, kampüslerimiz ve ücretlerle ilgili detaylı bilgi almak için formu doldurun, sizi arayalım!

Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
Veli Adı Soyadı
_

FELSEFE VE AMAÇLAR

Öğrencilerimizin yurt içi ve yurt dışında öğrenim görebilecek yetkinliğe sahip olmalarını amaçlıyoruz.

Öğrencilerimizi başta İngilizce olmak üzere iki yabancı dille okulumuzdan mezun etmeyi hedefliyoruz.

Okulumuz bünyesinde Kariyer Günleri düzenleyerek öğrencilerimizin bilimsel temeller edinebilmeleri için Üniversiteler ile bağlantı kurmaktayız.

_
_

Fen Lisesi Bulunan Okullarımız

MY Okulları, 23 yıllık eğitim deneyimiyle 9 ilde, yüksek donanımlı 11 kampüste uluslararası standartlarda eğitim veriyor.

_