_

Tasarım Teknolojileri Lisesi

_
Mesleki ve teknik lisemizde Milli Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Kurumları Sınıf Geçme ve Sınav Yönetmeliği’ne göre çeşitli ölçme araçları kullanılarak öğrenci değerlendirmeleri yapılmaktadır. Değerlendirmeye ek olarak öğrenci performansı, dersin içeriğini kapsayan modüllerin işlenişi sırasında kazandığı yeterlilikler de göz önünde bulundurulmaktadır. Okulumuz öğrencilerimizin bilişim, robotik kodlama vb. gibi programlarla alanlarında güçlü bir alt yapı ile teknolojide bilinçli birey olabilmelerini sağlamaktadır. Okulumuzdan mezun olan öğrencilerimiz, programın gerektirdiği öğretim faaliyetleri, istihdam olanakları ve planlama konularında, çevredeki üniversiteler, sivil toplum örgütlerinin ilgili meslek alanlarına yönlendirilmektedir.

Bilgi Talep Formu

Eğitim programları, kampüslerimiz ve ücretlerle ilgili detaylı bilgi almak için formu doldurun, sizi arayalım!

Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
Veli Adı Soyadı
_

FELSEFE VE AMAÇLAR

Öğrencilerimiz ulusal ve uluslararası sınavlara hazırlanırken fazladan ders saatleri, koçluk sistemi ve birebir etüt imkânlarıyla başarıyı kolaylıkla yakalamaktadır.

​Öğrencilerimiz herhangi bir ek derse yahut etüt merkezine ihtiyaç duymaksızın tüm eğitim hizmetlerini tek çatı altında gidermektedir.

​Öğrencinin seçtiği dal ile ilgili aldığı tüm dersler ve modüller diploma ekinde belirtilmektedir.

​Öğrencilerimizin kazandığı mesleki yeterlilikler sertifikaya yönelik belgelendirmelerde değerlendirilmektedir.

_
_

AVANTAJLAR

Özel teşebbüsle hizmet veriyoruz. Bununla beraber ülkemizde en çok denetime muhatap olan kuruluşlardan biriyiz. Milli Eğitim Bakanlığı, Tarım Bakanlığı, Ticaret bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından düzenli denetimler altında tutuluyoruz.

 

5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu kapsamında,Teşfik otomatik tanımlanır. 8. Sınıfı bitirip okulumuza kaydolduğunuzda, teşfikin çıkması için ekstra bir talep yahut işleme gerek kalmaksızın kendiliğinden tanımlanır. Teşfik kalkarsa kazanılmış hak olarak teşfik hakkınız devam ediyor. Bu teşfik devamsızlık sebebiyle kesilebilir veya Sınıf tekrarıyla kesilebilir. Başka bir okulda 9. Sınıfı okudu ama sınıf tekrarı ile bizde 9. Sınıfa başlarsa teşfik tanımlanıyor.

 

Aslında okul sizin okula verdiğinizden daha fazlasını size veriyor. Çünkü eğitim ücretinizin bir kısmını devlet ödüyor.

_
_

Tasarım Teknolojileri Lisesi Bulunan Okullarımız

MY Okulları, 23 yıllık eğitim deneyimiyle 9 ilde, yüksek donanımlı 11 kampüste uluslararası standartlarda eğitim veriyor.

_