_

Elektrik Elektronik Teknolojileri Lisesi

_

Elektrik-elektronik teknolojisi alanı, sektörün ihtiyaçları ile bilimsel ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda gerekli olan mesleki yeterlikleri kazanmış nitelikli meslek elemanları yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bütün sanayi alanları için vazgeçilemez bir öneme sahip olan Elektrik-Elektronik, sanayi ve teknoloji alanındaki gelişmelerin lokomotifi olmuştur. İlerleyen bilim ve teknoloji ile birlikte bu iki sektör büyük oranda birbirlerine yaklaşmış ve elektrik-elektronik teknolojisi olarak anıla gelmiştir.

 

Elektrik-Elektronik Teknolojisi alanı, altında yer alan dallarının yeterliklerini kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen alandır. Elektrik-Elektronik Teknolojisi alanı bugün diğer tüm alanları geliştiren, temel ve üretken bir sanayiye dönüşmüş durumdadır.

Bilgi Talep Formu

Eğitim programları, kampüslerimiz ve ücretlerle ilgili detaylı bilgi almak için formu doldurun, sizi arayalım!

Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
Veli Adı Soyadı
_

FELSEFE VE AMAÇLAR

Meslek lisesinden sonra “Yükseköğretim Kurumları Sınavı”nda (YKS) başarılı olanlar, lisans programlarına ya da meslek yüksekokullarının ilgili bölümlerine devam edebilirler. Mezun olan öğrencilerin ek puanları ile yerleşebilecekleri ön lisans programları da mevcuttur.

Elektrik-Elektronik Teknolojisi alanında eğitim almış kişiler, kamuya veya özel sektöre ait işletmelerde çalışabilirler, kendi iş yerlerini de açabilirler.

_
_

AVANTAJLAR

Özel teşebbüsle hizmet veriyoruz. Bununla beraber ülkemizde en çok denetime muhatap olan kuruluşlardan biriyiz. Milli Eğitim Bakanlığı, Tarım Bakanlığı, Ticaret bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından düzenli denetimler altında tutuluyoruz.

 

5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu kapsamında,Teşfik otomatik tanımlanır. 8. Sınıfı bitirip okulumuza kaydolduğunuzda, teşfikin çıkması için ekstra bir talep yahut işleme gerek kalmaksızın kendiliğinden tanımlanır. Teşfik kalkarsa kazanılmış hak olarak teşfik hakkınız devam ediyor. Bu teşfik devamsızlık sebebiyle kesilebilir veya Sınıf tekrarıyla kesilebilir. Başka bir okulda 9. Sınıfı okudu ama sınıf tekrarı ile bizde 9. Sınıfa başlarsa teşfik tanımlanıyor.

 

Aslında okul sizin okula verdiğinizden daha fazlasını size veriyor. Çünkü eğitim ücretinizin bir kısmını devlet ödüyor.

_
_

Elektrik Elektronik Teknolojileri Lisesi Bulunan Okullarımız

MY Okulları, 23 yıllık eğitim deneyimiyle 9 ilde, yüksek donanımlı 11 kampüste uluslararası standartlarda eğitim veriyor.
_