_

Anadolu Lisesi

_

MY Kolej'de öğrencileri araştıran, sorgulayan ve öğrenmede aktif rol üstlenebilen bireyler yetiştirmek amaçlanmaktadır. Öğretmenlerimiz öğrencilerimize yaşamlarında keşfetmeyi, sorgulamayı öğretmeyi amaçlamaktadır. Okul hayatlarında aktif olarak grup çalışmaları ve projeler hazırlamaya teşvik edilerek kendilerine olan güvenlerini yerine getirmelerini sağlanmaktadır. Öğrencilerimizin bireysel olarak ulusal ve uluslararası programlarda çalışmalar hazırlamaları ve bu çalışmaları öğretmenler ve öğrenci arkadaşları karşısında ortaya çıkan çalışmayı sunmaları sağlanır. 9 ve 10. Sınıflarda yoğun bir şekilde aktarılan temel bilgiler, 11 ve 12. Sınıflarda ölçme ve değerlendirme tekniklerinin geliştirilmesi ile desteklenmektedir.

 

Öğrencilerimize rehberlik servisimizde bulunan uzman öğretmenler tarafından çalışma programı hazırlanmaktadır. Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na hazırlık için okul bünyesinde ağırlıklı olarak deneme sınavları yapılmakta ve rehberlik servisimizce öğrencilerimizin durumları takip edilmektedir. Donanımlı laboratuvarlar, etüt çalışmaları ve bilgisayar destekli eğitimimiz ile öğrencilerimiz ulaşmak istedikleri hedefe taşınırlar. Alanlarında yetkin, uzman personelimizin çalıştığı Program Geliştirme, Ölçme ve Değerlendirme, Bilgi-İşlem, Rehberlik Servisi gibi modern yaklaşımların belirlediği eğitim destek birimlerine sahip olan lisemizde, İngilizcenin yanı sıra Almancayı da ikinci bir yabancı dil olarak bütüncül yöntem ile öğretilmektedir.

Bilgi Talep Formu

Eğitim programları, kampüslerimiz ve ücretlerle ilgili detaylı bilgi almak için formu doldurun, sizi arayalım!

Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
Veli Adı Soyadı
_

FELSEFE VE AMAÇLAR

Öğrencilerimizin kendi yeteneklerini tanımalarına, dengeli ve sağlıklı bir yaşam tarzı geliştirmelerine yardımcı olmak amaçlanmaktadır.

Okulumuzda öğrencilerimizin sanat, bilim ve spor alanlarında etkili kendini yönetme ve fiziksel gelişim becerilerini edinmelerini sağlamak amaçlanmaktadır.

Psikolojik Rehberlik ve Danışmanlık ile öğrencilerimizi gelişimini sağlamaya yönelik sistemli ve profesyonel yardım sağlamaktayız.

Hedef oluşturabilen ve bu hedef doğrultusunda başarıyla ilerleyebilen öğrenciler yetiştirmeyi amaçlıyoruz.

_
_

Anadolu Lisesi Bulunan Okullarımız

MY Okulları, 23 yıllık eğitim deneyimiyle 9 ilde, yüksek donanımlı 11 kampüste uluslararası standartlarda eğitim veriyor.

_