_

Havacılık Lisesi

_

21. yüzyılın en hızlı gelişen ve geniş kitlelere ulaşan sektörlerinden birisi olan havacılık sektörü, stratejik yapısı nedeniyle de ülkelerin dünyaya açılan kapısı durumundadır. Faaliyetlerindeki kalite ve yeterliklerin, ülkelerin itibarını da etkilemesi nedeniyle her geçen gün önemini arttırarak küreselleşen sektörde; rekabet, ileri teknoloji, değişim ve gelişim en çok kullanılan sözcükler olmuştur. Havacılık sektöründe yürütülen birçok alandan birisi olan uçak bakım alanında, sektörde gelişmiş ülkeler ile rekabet edebilecek nitelikte uçak bakım teknisyenliği eğitimi verilerek, ülkemizin hızla gelişen havacılık sektörünün desteklenmesi hedeflenmiştir.

Uçak Bakım Alanı Öğretim Programında;

Uçak Gövde-Motor

Uçak Elektroniği dalları yer alacaktır.

Bilgi Talep Formu

Eğitim programları, kampüslerimiz ve ücretlerle ilgili detaylı bilgi almak için formu doldurun, sizi arayalım!

Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
Veli Adı Soyadı
_

FELSEFE VE AMAÇLAR

Uçak gövde-motor dalında; uçak sistemleri, gaz türbinli motor sistemleri, uçak elektrik sistemleri, gaz türbinli motorlar, uçuş aerodinamiği, dijital uygulamaları, pistonlu motorlar, uçak bakım uygulamaları, pervane, havacılık kanunları ve insan faktörleri ve mesleki yabancı dil,

Uçak elektroniği dalında; uçak elektrik sistemleri, aviyonik sistemler, analog elektronik, itme kuvveti, uçuş aerodinamiği, dijital uygulamaları, mekanik sistem uygulamaları, uçak bakım uygulamaları, ileri dijital teknikleri, havacılık kanunları ve insan faktörleri ve mesleki yabancı dil ile ilgili bilgi, beceri ve yetkinliklerin kazandırılması hedeflenmektedir.

_
_

AVANTAJLAR

Özel teşebbüsle hizmet veriyoruz. Bununla beraber ülkemizde en çok denetime muhatap olan kuruluşlardan biriyiz. Milli Eğitim Bakanlığı, Tarım Bakanlığı, Ticaret bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından düzenli denetimler altında tutuluyoruz.

 

5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu kapsamında,Teşfik otomatik tanımlanır. 8. Sınıfı bitirip okulumuza kaydolduğunuzda, teşfikin çıkması için ekstra bir talep yahut işleme gerek kalmaksızın kendiliğinden tanımlanır. Teşfik kalkarsa kazanılmış hak olarak teşfik hakkınız devam ediyor. Bu teşfik devamsızlık sebebiyle kesilebilir veya Sınıf tekrarıyla kesilebilir. Başka bir okulda 9. Sınıfı okudu ama sınıf tekrarı ile bizde 9. Sınıfa başlarsa teşfik tanımlanıyor.

 

Aslında okul sizin okula verdiğinizden daha fazlasını size veriyor. Çünkü eğitim ücretinizin bir kısmını devlet ödüyor.

_
_

Elektrik Elektronik Teknolojileri Lisesi Bulunan Okullarımız

MY Okulları, 23 yıllık eğitim deneyimiyle 9 ilde, yüksek donanımlı 11 kampüste uluslararası standartlarda eğitim veriyor.
_